niedziela, 5 lipca 2015

Naturalne oleje kosmetyczne - naturalne filtry UV

    Wprawdzie w nocy z soboty na niedzielę u nas, w Szczecinie padało ale dziś znowu zanosi się na upał. Dobrze, że dziś niedziela i nigdzie nie musimy wychodzić. Jest tak gorąco, że nawet w nocy spać się nie chce. W akwariach powyłączałem grzałki, zrobiłem podmiany wody na chłodniejszą a i tak obawiam się, że brzanki zaczną "tańczyć"przy tafli. Bojownik, ryba dość ciepłolubna non stop teraz siedzi przy filtrze, gdzie strumień wody jest silniejszy. Ze sklepu wychodzimy o godzinę później byleby tę gorączkę ominąć. Kurorty basenu śródziemnomorskiego na mnie nie zarobią. Uwielbiam tzw. angielską pogodę. Niższe temperatury, często zachmurzone niebo, no i te słońce tak nie pali. Ale jesteśmy w Polsce i z tym słońcem trzeba żyć.

   W tych sezonach jest modna piękna naturalna opalenizna. Poparzona, czerwona skóra nie jest przyjemnym widokiem, ale taki efekt jest bardzo bolesny. Rak skóry czyha. A i dłuższa ekspozycja na słońce bez przygotowania przyspiesza starzenie skóry.

   Telewizja bombarduje nas reklamami olejków i kremów mających ochronić skórę przed szkodliwym skutkiem ekspozycji na słońce. OK, są one skuteczne tylko dlaczego bajońsko drogie. Można kupić naturalne olejki z porządnym filtrem przeciwsłonecznym za za 10-30 zł.

SPF oznacza stosunek ilości promieniowania UV powodującego oparzenie bez stosowania filtru SPF do czasu powstania oparzenia z zastosowaniem filtra SPF. Chodzi generalnie o czas ekspozycji na słońce z filtrem czy bez, np filtr o SPF 10 spowoduje, że będziemy się opalali bezpiecznie bez obaw o poparzenie słoneczne 10 razy dłużej niż bez filtra.
   Na pewno wielu słyszało o np. oleju z nasion marchwi. Ma on SPF 30-40. Jeszcze silniejszy jest olej z pestek malin o SPF 30-50. Praktycznie każdy olej naturalny jest filtrem UV. Ale po kolei:

- Olej z pestek malin SPF 30-50,

-Olej z nasion marchwi SPF 30-40,

-Olej z kiełków pszenicy SPF 20,

-Olej rycynowy SPF 8,

-Olej z orzechów shea (maślane) SPF 6-12,

-Olej z awokado SPF 4-15,

-Olej kokosowy SPF 2-10,

-Olej konopny SPF 6,

-Olej arganowy SPF 6,

- Olej z orzechów macadamia SPF 6

-Oliwa z oliwek SPF 2-8

Ponadto w odpowiednich stężeniach wyciągi z:
-sezamu,
-arniki,
-kurkumy,
-ostropestu,
-porostu,
-żywokostu,
-orzecha włoskiego
i inne
   Naturalną ochroną też jest zwiększenie spożywanie karotenoidów (np astaksantyna), naturalnej wit. C, tokoferolu (wit. E). Bardzo dużo tych składników zawiera NIERAFINOWANY OLEJ PALMOWY (nierafinowany, ale nieutwardzony). Kto wie jaka to skarbnica zdrowotna to kupi bez wahania. I tak było.Możesz zrobić zakupy wygodnie w swoim domu czy pracy, wybierając produkty na stronie www.benatural.pl
zaznaczając przy płatności: odbiór osobisty w sklepie w Szczecinie
i odebrać u nas w sklepie bez żadnych dodatkowych opłat, bez limitu cen.
W sklepie możesz zapłacić zapłacić gotówką lub kartą kredytową czy bankową. 
Wszelkie informacje dostępne pd numerem telefonu: 504 800 612

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz