czwartek, 23 kwietnia 2015

Szczoteczki do zębów


Dla osób szczególnie dbających o środowisko naturalne ważne są nie tylko potrawy ale i inne rzeczy, na przykład szczoteczki do zębów.

Można dostać szczoteczki bambusowe oraz arakowe.BAMBUSOWA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW - MIĘKKA

Szczoteczka ta, z powodzeniem zastępuje tradycyjne wyroby plastikowe. Jest równie skuteczna i wytrzymała (wystarcza nawet do 8 miesięcy).

Wytwarzana z naturalnego surowca - BAMBUSA - ulega całkowtej biodegradacji.

Włosie natomiast jest otrzymywane z polimeru wolnego od BPA, które utrzymuje równowagę mikrobiologiczną podczas używania szczoteczki.

Szczoteczka zapakowane jest w kartonik.

DLACZEGO SZCZOTECZKI BAMBUSOWE?

Rocznie na całym świecie zużywa się miliony szczoteczek do zębów, wykonanych z plastiku, który nie ulegnie biodegradacji przez setki lat. Bambus to jedna z najszybciej rosnących roślin, która do wzrostu potrzebuje tylko wody. Jej włókna są równie wytrzymałe i elastyczne jak drewniane i ulegają rozkładowi bez jakiejkolwiek szkody dla środowiska.

NATURALNA SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW

MISWAK to gałązka drzewa o nazwie arak (łacińska nazwa to salvadora persica). Niezwykłe właściwości gałązek araku sprawiły, że od ponad tysiąclecia używana przez Arabów do pielęgnacji jamy ustnej i zębów. Ma działanie antybakteryjne i, co bardzo cenne, wybielające. To ostatnie wynika z zawartości krzemionki, która delikatnie ściera osady z powierzchni zębów. Regularne czyszczenie zębów gałązką zapewni nam więc wyjątkową biel uśmiechu.

SPOSÓB UŻYCIA:

Miswak używa się w bardzo wygodny sposób, ponieważ zastępuje on zarówno pastę do zębów, jak i szczoteczkę


Jest to produkt ekologiczny i bezpieczny, a także bardzo funkcjonalny – wystarczy zwilżyć końcówkę gałązki (wówczas jej włókna rozdzielają się i można stosować ją jak szczoteczkę), a następnie dokładnie czyścić nią zęby – podobnie jak w przypadku zwykłej pasty – przynajmniej 2-3 razy dziennie.

Opakowanie kartonowe.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz