niedziela, 26 kwietnia 2015

Naturalne produkty zmniejszające zakwaszenie organizmu

    Bardzo się cieszę, że w ofercie Benatural znajdą się takie produkty. Wprawdzie na dzień dzisiejszy są tylko dwa ale wiem, że firma jest w trakcie rozszerzania asortymentu.

   Produkty zasadotwórcze zainteresowały faceta po czterdziestce z brzuszkiem nie dlatego, że pomagają zrzucić zbędny balast ale dlatego, że świetnie wpływają na organizm ludzki.

   Jeżeli spożywamy dużo produktów mających pH kwaśne, czyli mniejsze niż 7, może dojść do długotrwałego zakwaszenia organizmu i wtedy do zwyrodnienia stawów, osteoporozy, nadciśnienia, problemów ze śluzówką żołądka, miażdżycy, cukrzycy....Mogą też być wtedy problemy ze snem, problemy z koncentracją, kiepskie samopoczucie, rozdrażnienie, zaparcia, problemy skórne...Czujemy się pełni, tak jakby napompowani. Organizm ludzki stara się bronić zatrzymując wodę czyli rozrzedzając w ten sposób z gromadzone ustrojowe kwasy. I teraz wiadomo dlaczego tworzy się "oponka na brzuchu".

   Ja jem bardzo dużo słodyczy, dodatkowo ogromne stresy w pracy (aptece), nieregularne posiłki powodowały u mnie częste zgagi, nieprzyjemne odbijanie się, tzw. wewnętrzne stany zapalne. I preparaty zmniejszające kwasowość likwidowały te stany.

 Produkty  kwasotwórcze:  mięso i przetwory, cukier i jego przetwory, kawa, herbata, przetwory z białej mąki pszennej, piwo, alkohole, ryby, jaja, chleb żytni.

 Produkty na granicy pH neutralnego: twaróg, mleko, orkisz, pełnoziarniste przetwory, masło, soja, jogurty, otręby, zielona herbata, maślanka, kalafior, cebula, jabłka...

 Najbardziej zasadotwórcze są buraki, brokuły, kapusta, pomidory, banany, truskawki, cukinia, czarna rzodkiew, soki warzywne (bez cukru i konserwantów), kiwi, arbuzy....

Obecne produkty zasadotwórcze z oferty Benatural

ZIOŁOWA HERBATA ZASADOWA
100g
Herbatka ziołowa, która skutecznie wspomaga równowagę kwasowo-zasadową organizmu.
skład:
trawa cytrynowa, koper, anyż, kminek, czarny kminek, liście maliny, znamiona kukurydzy, herbata rooibos, kawałki marchewki.
sposób przygotowania:
1 łyżeczkę wsypać do szklanki zalać wrzątkiem, pozostawić do zaparzenia na 10 min następnie odcedzić.


WODA Z EPOKI LODOWCOWEJ
ZASADOWA 
500ml
Warstwa wodonośna FROMIN, która zapewnia dostęp do naturalnych bogactw tej wody, ulokowana jest na głębokości 300m. To właśnie położenie oraz pokrywa nieprzepuszczalnych warstw litych skał, zabezpiecza oryginalną jakość wody FROMIN, czyniąc ją całkowicie wolną od wszelkich wtrąceń i związków chemicznych, skumulowanych w dzisiejszym i cywilizowanym świecie.
W sposób naturalny wpływa na detoksykację organizmu, gdyż alkaliczne pH neutralizuje i pośredniczy w usuwaniu często groźnych dla zdrowia produktów przemiany materii.
Woda FROMIN jest skutecznym kosmetykiem, wspierającym nawadnianie komórek skóry, działającym odmładzająco na skórę twarzy, a także zapobiegającym rozwojowi zmarszczek.
Picie dwóch lub więcej litrów wody FROMIN w ciągu dnia zapewnia uniwersalną ochronę przed bólem głowy i migrenami.
Pomaga zwalczać zmęczenie i brak koncentracji. Jest również wydajnym regulatorem poziomu cholesterolu oraz usprawnia pracę jelit.
Kompozycja mineralna wody FROMIN:
KATIONY: Na+ 2,42 mg/l; K+ 1,14 mg/l; NH4 + <0,026 mg/l; Ca2+ 70,0 mg/l; Mg2+ 2,4 mg/l; Mn2+<0,0005 mg/l; Fe2+ 0,0046 mg/l
ANIONY: Cl- 2,4 mg/l; SO42-: 9,92 mg/l; NO2-:<0,005 mg/l; NO3- <2,0 mg/l; F-<0,2 mg/l; HCO3-200,0 mg/l
pH: 7,6—7,8
OGÓLNA MINERALIZACJA
(180°C) 172 mg/l

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz